11 września 2021 – Publiczna Szkoła Podstawowa SPSK w Lgocie

Daily Archives: 11 września 2021

Powitanie jesieni

Zaczęło się! W sobotę 11 września wyruszyliśmy na pierwszy w tym roku szkolnym rajd „Powitanie szkoły” w ramach SKKT PTTK. Pogoda wymarzona. Trasę ponad 10 km do Gnaszyna nasi rowerzyści pokonali bez większego trudu. Na mecie, jak zwykle czekały na nas liczne atrakcje: ognisko ,kiełbaski, loteria. Ogromną frajdą dla uczestników, był udział i wygrane w konkursach: sportowych, plastycznym, w których nasi uczniowie byli bezkonkurencyjni ( w plastycznym na 7 prac nagrodzonych ,4 przypadły naszym uczennicom), tak samo było w konkursach sportowych, gdzie nasi podopieczni, zajęli czołowe miejsca . Wszyscy wróciliśmy bezpiecznie i w dobrych humorach do domu. Ogromne podziękowania, nalezą się p. G. Radomskiej-za zorganizowanie rajdu oraz p.P.Stachulcowi i p.E.Przybylskiej.

Do zobaczenia w październiku na Marszach na orientację. E.P

XIX Integracyjny Miting Lekkoatletyczny dla dzieci i młodzieży

10 września 2021r. odbył się XIX Integracyjny Miting Lekkoatletyczny dla dzieci i młodzieży pod hasłem „Olimpiada Razem 2021” na Stadionie Lekkoatletycznym w Częstochowie. Naszą szkołę reprezentowało troje uczniów, którzy byli świadkami Olimpiady z pełnym ceremoniałem oraz mieli okazję sprawdzić się w różnych konkurencjach sportowych takich jak: sztafeta, bieg na 100m, skok w dal, tor przeszkód, kręgle, boccia. Nasi uczniowie aktywnie spędzili czas, dzielnie się spisali, otrzymali medale i wywalczyli puchar dla naszej szkoły.