3 listopada 2021 – Publiczna Szkoła Podstawowa SPSK w Lgocie

Daily Archives: 3 listopada 2021

Konkurs „W różańcu moc”

Październik jest  miesiącem modlitwy rożańcowej ku czci Najświętszej Marii Panny, gdzie w rozważanych tajemnicach  zanosiliśmy pozdrowienia maryjne zdrowaś Maryjo w intencjach całego świata tak jak nas prosiła Matka Boża. Z tej okazji w naszej szkole został  zorganizowany   konkurs  mój najpiękniejszy różaniec  pod tytułem „W różańcu moc”. Udział brały dzieci od przedszkola do kl. ósmej  w  dowolnej technice  wykonania . W konkursie udział wzięło 36 dzieci, które otrzymały dyplom i nagrody.

S.Kinga

„Plejada świętych”

28 października w naszej szkole odbyła się „Plejada świętych”. Uczniowie z przedszkola oraz uczniowie z klas I-VIII wraz z nauczycielami przebierali się za wybranych przez siebie świętych lub aniołów. Przebrani uczniowie stanęli do konkursu z nagrodami. Oceniana była kreatywność, strój oraz sposób prezentacji świętego. Całe to wydarzenie przypomina nam, że dążenie do świętości to konieczność każdej i każdego z nas a nie luksus dla wybranych.