19 listopada 2022 – Publiczna Szkoła Podstawowa SPSK w Lgocie

Daily Archives: 19 listopada 2022

Kopalnia Soli Wieliczka

18 listopada klasy I-IV wyruszyły do Wieliczki, aby poznać dziedzictwo kulturowe i przyrodnicze Kopalni Soli „Wieliczka”. Naszą przygodę rozpoczęliśmy od spotkania z przewodnikiem, który opowiedział nam w jak odnaleźć drogę do Solilandii. Odszukując ukryte obrazki i poznając legendy i opowieści pracy dawnych górników dotarliśmy do Solilandii, gdzie były skrzaty solne zwane inaczej SOLILUDKAMI. Na koniec wędrówki tajemnicza postać – Skarbnik przygotował dla nas zagadki i zadania, a także słodki poczęstunek w solnej sali.

Spotkanie z Misjonarką Miłosierdzia

W miniony czwartek naszą szkołę odwiedziła siostra ze Zgromadzenia Matki Teresy z Kalkuty, aby opowiedzieć nam o założycielce zakonu, ale i o pozornie bardziej prozaicznej sprawie, jaką jest harmonogram jej codziennego życia. Spotkanie to było niezmiernie owocne, pełne refleksji i wiary w drugiego człowieka.

Ognisko Patriotyzmu

15 listopada na terenie naszej szkoły po raz kolejny zostało zorganizowane Ognisko Patriotyzmu. Celem ogniska jest propagowanie wśród młodzieży i społeczności lokalnej takich wartości jak patriotyzm, życie dla ideałów, miłości do Boga i Ojczyzny oraz oddanie hołdu walczącym w obronie niepodległości. Jest też okazją do wspólnego spotkania i śpiewania pieśni patriotycznej.

Akademia eksperymentu – „Serce na dłoni”💓

W minioną sobotę w ramach projektu AKADEMIA EKSPERYMENTU , w Naszej Szkole odbyły się zajęcia biologiczne pt. ” Serce na dłoni ” ❤️ Uczniowie klasy siódmej SPSK w Lgocie przeprowadzili sekcję serca wieprzowego, sekcję serca indyka i serca kurzego .
Czy nauka może być ekscytująca? Oczywiście że tak! Efekty naszej pracy można obejrzeć na zamieszczonych fotografiach.