3 czerwca 2023 – Publiczna Szkoła Podstawowa SPSK w Lgocie

Daily Archives: 3 czerwca 2023

WYNIKI KONKURSU JĘZYKOWO-PLASTYCZNEGO „MY ENGLISH DICTIONARY”

W kwietniu w naszej szkole odbył się I Międzyszkolny konkurs plastyczno-językowy „My English dictionary” dla klas 1-4. Uczniowie mieli za zadanie samodzielnie wykonać słownik obrazkowy w formie książeczki w wybranym temacie. Otrzymaliśmy ponad 30 pięknych, kreatywnych prac z sześciu szkół.
Prace były oceniane w dwóch kategoriach: kl. I-II oraz kl. III-IV.
Z przyjemnością prezentujemy wyniki konkursu.
kl. I-II
I miejsce – Sebastian Wróbel, Szkoła Podstawowa w Węglowicach
I miejsce – Kacper Mraz, PSP SPSK w Lgocie
II miejsce – Aniela Niewiadomska, Szkoła Podstawowa nr 1 w Kłobucku
II miejsce – Antoni Halemski PSP SPSK w Bieżeniu
III miejsce – Zosia Otola, PSP SPSK w Lgocie
kl. III-IV
I miejsce – Łukasz Janik, PSP SPSK w Bieżeniu
II miejsce – Mateusz Otola, PSP SPSK w Lgocie
II miejsce – Wiktoria Hobot, Szkoła Podstawowa w Grodzisku
III miejsce – Martyna Zarębska, Szkoła Podstawowa w Libidzy
Gratulujemy zwycięzcom, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie.

„Ekscytująca Fizyka” w Instytucie Fizyki Jądrowej PAN im. Henryka Niewodniczańskiego w Krakowie

Młodzież z naszej szkoły z klas VI-VIII w środę 31 maja 2023 uczestniczyła w pokazach popularnonaukowych „Ekscytująca Fizyka” w Instytucie Fizyki Jądrowej im. Henryka Niewodniczańskiego PAN w Krakowie. Uczniowie mieli możliwość podziwiać fascynujące eksperymenty i doświadczenia, które zadziwiają i ciekawią, dzięki którym łatwiej jest zrozumieć otaczający nas świat. Była również okazja, aby zadać pytania naukowcom i lepiej zrozumieć zagadnienia, których, na co dzień nie zauważamy.
Podczas pokazów został przeprowadzony quiz z nagrodami gdzie Tomasz Struzik zajął pierwsze miejsce.