„Czekolada, czekolada mleczna, gorzka, biała każda jest wspaniała”. – Publiczna Szkoła Podstawowa SPSK w Lgocie

„Czekolada, czekolada mleczna, gorzka, biała każda jest wspaniała”.

12 kwietnia to bardzo słodki dzień w naszym przedszkolu. W tym dniu zabawy, zajęcia, pogadanki  miały na celu popularyzację i upowszechnienie historii czekolady oraz jej wartości zdrowotnych. Poznając różne rodzaje czekolad okazuje się ,że ta najwłaściwsza to czekolada gorzka i chociaż najmniej słodka i smaczna to najzdrowsza. Przedszkolaki degustując różne rodzaje czekolad dowiedziały się, że można ją zrobić nie tylko w fabryce ale też u siebie w domu. Szkoda, że tak mocno czekoladowy dzień może zdarzyć się tylko raz w roku. Niestety, musimy pamiętać, że czekoladę należy jeść z umiarem.

Dzień Czekolady w naszym przedszkolu był pyszny, słodki i niezapomniany.