„Ekscytująca Fizyka” w Instytucie Fizyki Jądrowej PAN im. Henryka Niewodniczańskiego w Krakowie – Publiczna Szkoła Podstawowa SPSK w Lgocie

Młodzież z naszej szkoły z klas VI-VIII w środę 31 maja 2023 uczestniczyła w pokazach popularnonaukowych „Ekscytująca Fizyka” w Instytucie Fizyki Jądrowej im. Henryka Niewodniczańskiego PAN w Krakowie. Uczniowie mieli możliwość podziwiać fascynujące eksperymenty i doświadczenia, które zadziwiają i ciekawią, dzięki którym łatwiej jest zrozumieć otaczający nas świat. Była również okazja, aby zadać pytania naukowcom i lepiej zrozumieć zagadnienia, których, na co dzień nie zauważamy.
Podczas pokazów został przeprowadzony quiz z nagrodami gdzie Tomasz Struzik zajął pierwsze miejsce.