Galeria Przedszkolaka – Publiczna Szkoła Podstawowa SPSK w Lgocie

Galeria Przedszkolaka

Dzień dentysty

 

„Dzień dinozaura”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wyjazd do Magicznej Krainy

Dzień pieczonego ziemniaka

 

 

Dzień pizzy

Walentynki

Bal karnawałowy

Jasełka

Wizyta Świętego Mikołaja

6 grudnia – jak dobrze wiecie,
Święty Mikołaj chodzi po świecie.

We wtorek 6 grudnia wszystkie dzieci w przedszkolu z utęsknieniem czekały na niezwykłego gościa –  Św. Mikołaja.

Już od samego rana przedszkolaki nasłuchiwały, czy nie słychać dźwięku dzwonka św. Mikołaja. Mimo braku białego puchu, jak co roku św. Mikołaj przybył do dzieci bryczką. Na jego wizytę dzieci cierpliwie czekały. Wcześniej nauczyły się piosenki i wiersza, które przygotowały specjalnie dla Niego.

Spotkanie minęło w bardzo miłej atmosferze. Mikołaj obdarował wszystkie dzieci prezentami i prosił, aby były grzeczne przez cały rok.

 

Owocowa palma 

W ostatnią środę listopada przedszkolaki wraz ze swoimi paniami przygotowały pyszną, a zarazem zdrową palmę owocową. Najpierw omówiły sposób jej wykonania, poznały zdrowotne walory owoców, a następnie dokładnie obrały  owoce.

Na koniec dzieci starannie na swoich talerzykach skomponowały owocową palmę. Kiedy palma była już gotowa, przedszkolaki z wielkim apetytem przystąpiły do degustacji . Ach, co to była za uczta! Owocowa palma smakowała wyśmienicie – nie wiemy, czy dlatego, że owoce były pyszne, czy dlatego że sami ją przyrządziliśmy? Już planujemy kolejną zdrową i smaczną potrawę.

 

Dzień pluszowego misia

Duże, małe, kolorowe, puchate i mięciutkie. Pluszowe misie opanowały przedszkole. „Przybyły” ze swoimi małymi właścicielami, aby bawić się, świętować i uczyć.

W dniu 25.11.2016r. przedszkolaki uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija. Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim małym lub dużym przyjacielem –  Misiem.  Przybyły misie małe, średnie i bardzo duże, białe brązowe, zielone itd. A każdy był piękny i wyjątkowy.

Uroczysty dzień rozpoczął się od układania przyniesionych pluszaków w „Krainie Pluszowego Misia”. Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie. Poznały historię święta, wspólnie recytowały wiersze o misiach, bawiły się przy piosenkach: „Dwa malutkie misie”, ‘Jadą, jadą misie”. Dla dzieci w tym dniu w przedszkolu przygotowano wiele atrakcji: zabawy ruchowe i  plastyczne, konkursy, quizy, zgadywanki, , śpiewanie piosenek, misiowe tańce, degustacja miodku.

Ten dzień w przedszkolu pełen był uśmiechu oraz wspólnej zabawy, jednak najwięcej radości sprawił dzieciom sam fakt zaprezentowania swojego misia kolegom i możliwość zabawy z pluszakiem.

Urodziny marchewki

 

Dzień pieczonego ziemniaka