Grant z programu Fajne Granty T-Mobile – Publiczna Szkoła Podstawowa SPSK w Lgocie

Grant z programu Fajne Granty T-Mobile

Miło nam poinformować, że nasza szkoła otrzymała grant na zajęcia z programowania „Zakodowane zjawiska fizyczne” z programu Fajne Granty T-Mobile. Autorem projektu jest mgr inż. Ewa Izydorczyk. Zajęcia ruszają już we wrześniu. A na nich: Uczniowie nauczą się programowania robotów lego Mindstorms i zastosowania ich w badaniu zjawisk fizycznych. Stworzymy programy do badania temperatury topnienia i wrzenia, zbadamy jaką energię wytwarzają wiatraki a jaką ogniwa fotowoltaiczne. Będziemy badać natężenie światła.

Zbudujemy samochód elektryczny z klocków lego i zbadamy jaką trasę może przejechać i ile energii potrzebuje.