Konkurs języka angielskiego dla uczniów klas III – Publiczna Szkoła Podstawowa SPSK w Lgocie

Konkurs języka angielskiego dla uczniów klas III

Dnia 26 kwietnia 2016r. odbył się w naszej szkole „Konkurs języka angielskiego dla uczniów klas III”. Celem konkursu było wzmocnienie motywacji do nauki języków obcych od najmłodszych lat. Uczniowie klas III szkół podstawowych zmierzyli się z kolegami i koleżankami prezentując swoją wiedzę i umiejętności z zakresu języka angielskiego tuż przed przejściem do starszej grupy wiekowej. Konkurs składał się z 3 części. W pierwszej części uczniowie zaprezentowali się, w drugiej części uczestnicy przedstawili dowolnie wybraną piosenkę, rymowankę lub żart. Trzecia część polegała na rozwiązaniu testu z zakresu materiału podanego w regulaminie.  Do konkursu zgłosiło się 5 szkół, a naszą szkołę reprezentowali uczniowie Szymon Kołodziej i Krzysztof Izydorczyk. Komisja po naradzie wyłoniła następujących laureatów:

  • I miejsce – tytuł Mistrza języka angielskiego oraz nagrodę otrzymała uczennica Marta Kot ze Szkoły Podstawowej nr 29 w Częstochowie
  • II miejsce – dyplom i upominek otrzymał uczeń Szymon Kołodziej ze Szkoły Podstawowej SPSK w Lgocie
  • III miejsce – dyplom i upominek otrzymała uczennica Julia Bednarek z Zespołu Szkół w Libidzy

Pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy za udział w konkursie. Dziękujemy nauczycielom za przygotowanie uczniów do konkursu, gratulujemy wszystkim dzieciom wyników oraz życzymy im dalszych sukcesów w nauce języka angielskiego. Organizatorami konkursu w naszej szkole były p. mgr Aleksandra Siewior i p. mgr Kamila Wróbel.