Megamisja – Publiczna Szkoła Podstawowa SPSK w Lgocie

Megamisja

Kuba i Julka przy pomocy Psotnika  zapoznali się z podstawowymi założeniami programowania. Będzie im to przydatne w walce z cyberprzestępcami z FANG. Wiedzą już, że programowanie to porozumiewanie się z komputerem za pomocą instrukcji napisanych w zrozumiałym dla niego języku. Instrukcje te to programy komputerowe.

Po zapoznaniu się z logiką rządzącą programowaniem następuje etap, w którym z czynności teoretycznych należy przejść do praktyki w środowisku interaktywnym. Dzieci przy pomocy Psotnika zabierają się do pisania programu, który ma powstrzymać cyberprzestępców z FANG. Wykorzystują do tego narzędzie w postaci ScratchJr. I choć przygoda ta na początku wydaje się dość trudna podejmują wyzwanie i pierwsze kroki mają już za sobą … Dołącz do Kuby i Julki, zobacz co już udało im się osiągnąć i ile jeszcze przed nimi… Stwórz z nimi pierwsze projekty komputerowe oraz mini-gry. Pomóż w walce z cyberprzestępcami z FANG.

Zachęcamy do kreatywnej zabawy połączonej z nauką poruszania się w środowisku interaktywnym. Dołączcie do Julki, Kuby i Psotnika na https://drive.google.com/drive/folders/1uX0XPJFWAei-k0HGhSEbOenOoaJSbvr-?usp=sharing.