Międzyszkolny konkurs języka angielskiego – Publiczna Szkoła Podstawowa SPSK w Lgocie

Międzyszkolny konkurs języka angielskiego

Dnia 27 kwietnia 2017r. odbyła się w naszej szkole II edycja „Międzyszkolnego Konkursu Języka Angielskiego dla uczniów klas III”. Celem konkursu było wzmocnienie motywacji do nauki języków obcych od najmłodszych lat. Uczniowie klas III szkół podstawowych zmierzyli się z kolegami i koleżankami prezentując swoją wiedzę i umiejętności z zakresu języka angielskiego tuż przed przejściem do starszej grupy wiekowej. Konkurs składał się z 3 części. W pierwszej części uczniowie zaprezentowali się, w drugiej części uczestnicy przedstawili dowolnie wybraną piosenkę, rymowankę lub żart. Trzecia część polegała na rozwiązaniu testu z zakresu materiału podanego w regulaminie.  Do konkursu zgłosiły się 3 szkoły, a naszą szkołę reprezentowali uczniowie Sylwia Psiuk i Adam Nowak. Komisja po naradzie wyłoniła następujących laureatów:

  • I miejsce –  tytuł Mistrza Języka Angielskiego oraz nagrodę otrzymała uczennica Emilia Jelonek ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Kłobucku
  • II miejsce – dyplom i upominek otrzymała uczennica Sylwia Psiuk ze Szkoły Podstawowej SPSK w Lgocie
  • III miejsce – dyplom i upominek otrzymała uczennica Karolina Bryła ze Szkoły Podstawowej w Bieżeniu

Pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy za udział w konkursie. Dziękujemy nauczycielom za przygotowanie uczniów do konkursu, gratulujemy wszystkim uczestnikom wyników oraz życzymy im dalszych sukcesów w nauce języka angielskiego. Organizatorami konkursu w naszej szkole były p. mgr Aleksandra Siewior i p. mgr Elżbieta Przybylska.