„Nie bądź pewny, że czas masz, bo pewność niepewna…”. – Publiczna Szkoła Podstawowa SPSK w Lgocie

„Nie bądź pewny, że czas masz, bo pewność niepewna…”.

Listopad – miesiąc, który otwiera jedno z najbardziej nostalgicznych świąt w roku – Święto Zmarłych. W tym dniu nasze cmentarze rozświetlają się tysiącami świateł i modlitwą za bliskich zmarłych. Żyją oni wciąż w naszych sercach, we wspomnieniach. Dowodem pamięci i wdzięczności był dzisiejszy apel, który przygotowali uczniowie klasy VI. Przez tych kilka minut zadumaliśmy się nad sensem naszego życia i jego ulotnością.
Z okazji uroczystości Wszystkich Świętych zorganizowano w naszej szkole Plejadę Wszystkich Świętych. Już kolejny raz wzięli w niej udział uczniowie oraz przedszkolaki. Nie zabrakło św. Rity, św. Jan Pawła II, św. Antoniego, św. Floriana, św. Piotra i ogromne rzesze aniołów. Celem balu było uświadomienie uczniom, że każdy jest powołany do świętości. Poszczególne grupy wiekowe rozpoczynały spotkanie piosenką „Święty, Święty uśmiechnięty”. Następnie były tańce integracyjne i konkursy dotyczące życia Świętych Kościoła Katolickiego. W przygotowanie atrakcji zaangażował się ks. Remigiusz oraz wychowawcy klas. Ten dzień z pewnością na długo pozostanie w pamięci uczniów i dorosłych.