Projekcja filmu dokumentalnego pt. ” Nie zabierajcie mamy” – Publiczna Szkoła Podstawowa SPSK w Lgocie

Projekcja filmu dokumentalnego pt. ” Nie zabierajcie mamy”

19.10.2021 Uczniowie klas IV-VIII uczestniczyli w projekcji filmu dokumentalnego pt. ” Nie zabierajcie mamy” w ramach projektu ” Gdy gaśnie pamięć ludzka, dalej mówią kamienie – 13.12.1981 – Pamiętamy”. Jest to historia działaczek „Solidarności” – kobiet aresztowanych i internowanych w trakcie stanu wojennego, wprowadzonego w Polsce 13.12.1981 r. Film pokazuje funkcjonowanie systemu totalitarnego, działania komunistycznego aparatu terroru wobec społeczeństwa, oraz to jak wielkie piętno wywarły tamte wydarzenia na dalszych losach prześladowanych kobiet i ich dzieci, które były naocznymi świadkami aresztowania swoich matek. Projekcja filmu to jeden z elementów programu Pamięć 81- skierowanym do uczniów i nauczycieli szkół podstawowych i ponadpodstawowych województwa śląskiego, jego głównym celem jest przygotowanie dzieci i młodzieży do świadomego przeżywania 40 rocznicy wprowadzenia w Polsce stanu wojennego.