Sukces naszego ucznia w konkursie recytatorskim – Publiczna Szkoła Podstawowa SPSK w Lgocie

Sukces naszego ucznia w konkursie recytatorskim

Dnia 14 listopada 2019r. Oskar Pierz – uczeń klasy IV zajął I miejsce w II Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim „Nigdy więcej wojny”, którego organizatorem były Katolickie Szkoły Specjalne SPSK im. Św. Antoniego z Padwy w Częstochowie. Konkurs odbył się w czterech kategoriach wiekowych. Nasz zwycięzca reprezentujący kategorię klas IV- VIII, urzekł szanowną komisję recytując wiersz Antoniego Słonimskiego pod tytułem „Polska”. Zanim zostały ogłoszone wyniki, na uczestników czekało wiele niespodzianek. Wśród nich był pyszny poczęstunek, a także zagadki związane z naszym krajem. Ponadto, mogliśmy zobaczyć występ muzyczny oraz mini przedstawienie przygotowane przez gospodarzy konkursu. Wszystko to odbyło się w rodzinnej i miłej atmosferze. Ucznia do konkursu przygotowała p. Aleksandra Siewior.