Turniej tenisa stołowego – Publiczna Szkoła Podstawowa SPSK w Lgocie

Turniej tenisa stołowego

W dniu 15 lutego 2020r. w Publicznej Szkole Podstawowej Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich w Lgocie, kolejny raz odbył się Turniej Tenisa Stołowego. Zawody w tym, podobnie jak i poprzednich latach zostały objęte honorowym patronatem Starostwa Kłobuckiego i rozegrane w atmosferze sportowej rywalizacji. Turniej o „Puchar Starosty” uzyskał wsparcie materialne Starosty, firmy Radomix oraz Rady Rodziców naszej szkoły. Sportowe zmagania zaczęły się w sobotę od godziny 9:00 i przebiegały w ośmiu kategoriach z podziałem na wiek oraz płeć. Zawodnicy prezentowali wysoki poziom gry, co podnosiło rangę zawodów oraz ich atrakcyjność. Turniej wszedł do kalendarza imprez szkolnych od 2010r. Od 2015 r. został poszerzony o kategorię otwartą, w której mogą brać udział mieszkańcy Lgoty oraz pobliskich miejscowości. W turnieju wystartowało 60 zawodników. Miejsca na podium zajęli następujący sportowcy:

3. Cezary Kupczyk

Dzięki zaangażowaniu Starosty Kłobuckiego – Pana Henryka Kiepury, sołtysa wsi Lgota Pana Lecha Chłąda, Pana Kamila Radomskiego reprezentującego firmę Radomix oraz Rady Rodziców naszej szkoły wszyscy uczestnicy turnieju skorzystali z poczęstunku, natomiast zawodników, którzy zajęli miejsca na podium nagrodzono sprzętem sportowym i pucharami. Turniej przebiegł w życzliwej oraz przyjaznej, sportowej rywalizacji w zgodzie z zasadą „fair play”, co zachęca organizatorów do ponownego przygotowania turnieju w przyszłym roku.