Turniej Tenisa Stołowego – Publiczna Szkoła Podstawowa SPSK w Lgocie

Turniej Tenisa Stołowego

W dniu 24 lutego 2024r. w Publicznej Szkole Podstawowej Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich w Lgocie, po trzyletniej przerwie spowodowanej pandemią, kolejny raz odbył się Turniej Tenisa Stołowego. Zawody w tym, podobnie jak i poprzednich latach zostały objęte honorowym patronatem Starostwa Kłobuckiego reprezentowanego przez Panią Starostę Zdzisławę Kall oraz przez wiceministra Edukacji Narodowej, Posła na Sejm RP Pana Henryka Kiepurę Henryk Kiepura – Poseł na Sejm RP.

Zawody zostały rozegrane w atmosferze sportowej rywalizacji. Turniej o „Puchar Starosty” uzyskał wsparcie materialne Starostwa Kłobuckiego oraz firmy Radomix reprezentowanej przez Pana Kamila Radomskiego. Sportowe zmagania rozpoczęły się w sobotę od godziny 9:00 i przeprowadzone zostały na siedmiu stołach, w ośmiu kategoriach z podziałem na wiek oraz płeć. Zawodnicy prezentowali wysoki poziom gry, co podniosło rangę zawodów oraz ich atrakcyjność. Turniej wszedł do kalendarza imprez szkolnych od 2010r. Od 2015 r. został poszerzony o kategorię otwartą, w której mogą brać udział mieszkańcy Lgoty oraz pobliskich miejscowości. W turnieju wystartowało 80 zawodników. Miejsca na podium zajęli następujący sportowcy:
Kategoria kl. 1-3
chłopcy
Miejsce:
1. Miłosz Skarlak
2. Filip Owczarek
3. Kacper Mraz
dziewczęta.
Miejsce:
1. Wiktoria Poniedziałek
2. Nela Słonina
Kategoria kl. 4-6
dziewczęta:
1. Julia Jędrasik
2. Milena Stachulec
3. Dominika Derda
chłopcy.
Miejsce:
1. Szymon Polak
2. Stanisław Sitek
3. Szymon Kobiela
Kategoria kl. 7-8
dziewczęta.
Miejsce:
1. Natasza Górnik
2. Zofia Sroka
3. Hanna Czajkowska
chłopcy.
Miejsce:
1. Leon Suchański
2. Miłosz Stachulec
3. Filip Przybylski
Kategoria open.
Żeńska:
1. Olga Szulc – Kozłowska
2. Izabela Leśniak
3. Anna Sroka
męska:
1. Przemysław Majchrzak
2. Tomasz Posmyk
3. Jacek Kotarski
Dzięki zaangażowaniu Starostwa Kłobuckiego, które ufundowało puchary, firmy RADOMIX , która ufundowała sprzęt sportowy jako nagrody dla zawodników oraz Pana Posła Henryka Kiepury, który ufundował drobne upominki, a także wsparciu przyjaciela szkoły Pana Lecha Chłąda, turniej zyskał większe uznanie. Zawodników, którzy zajęli miejsca na podium nagrodzono wyżej wymienionym sprzętem sportowym. Zawody przebiegły w życzliwej oraz przyjaznej, sportowej atmosferze w zgodzie z zasadą „fair play”, co zachęca organizatorów do ponownego przygotowania turnieju w przyszłym roku.
Nauczyciel wychowania fizycznego- Paweł Stachulec