Wybory do Samorządu Uczniowskiego – Publiczna Szkoła Podstawowa SPSK w Lgocie

Wybory do Samorządu Uczniowskiego

WYBRALIŚMY NOWY SAMORZĄD UCZNIOWSKI
17 września społeczność Publicznej Szkoły Podstawowej SPSK w Lgocie wybrała nowy Samorząd Uczniowski. Społeczność uczniowska rokrocznie na drodze demokratycznych wyborów wyłania, spośród siebie, liderów i członków poszczególnych sekcji, którzy później stoją na straży samorządności.
Wybory były poprzedzone kampanią wyborczą, w czasie której kandydaci prezentowali swoje sylwetki oraz programy wyborcze.
Komisja wyborcza pracowała od rana. Już po godzinie ósmej uczniowie oddawali pierwsze głosy na swoich faworytów. Głosowało w sumie 91 uczniów, nauczycieli i pracowników Szkoły Podstawowej w Lgocie.
W tym roku szkolnym do Rady Samorządu Uczniowskiego zostali wybrani:
Przewodniczący SU – Oskar Trzepizur
I zastępca – Karolina Figzał
II zastępca – Milena Stachulec
sekretarz – Dorota Sitek
skarbnik – Julia Więch
Na opiekuna SU w roku szkolnym 2020/2021 uczniowie wybrali p. Elżbietę Przybylską, a na Rzecznika Praw Dziecka ks. Dominika Kozłowskiego.
Gratulujemy wygranej oraz życzymy, aby Wasza praca w Samorządzie Uczniowskim wniosła dużo nowych, ciekawych pomysłów do naszej szkoły.
E.Przybylska.