9 marca 2023 – Publiczna Szkoła Podstawowa SPSK w Lgocie

Daily Archives: 9 marca 2023

Dzień Kobiet w przedszkolu 🌹🌹🌹

Wczoraj również nasi najmłodsi świętowali Dzień Kobiet. Jeszcze raz wszystkiego najpiekniejszego dla naszych najmłodszych kobietek🥰

Szkolna Galeria Autorska

Szkolna Galeria Autorska ma zaszczyt zaprosić na wystawę prac uczennicy Kingi Sitek z kl. III, Aleksandry Sitek z kl. VI oraz Zofii Sroki z kl. VII. 🎨🖌️ Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

W świecie eksperymentów i doświadczeń

We wtorek uczniowie klas I-III wzięli udział w warsztatach eksperymentów. Na zajęciach dzieci doświadczyły, że chemia jest doskonałą dziedziną nauki do pobudzania ciekawości. Samodzielne wykonywane widowiska eksperymentów to coś, co zostanie w pamięci dzieci na długo! Taka chemia jest świetnym sposobem na urozmaicenie szkolnego życia.

8 MARCA DZIEŃ KOBIET

Panie i dziewczęta z naszej szkoły przecierały oczy ze zdziwienia, widząc swoich uczniów i kolegów odświętnie odzianych i pod krawatem.
Przyczyną tak niecodziennego, ale jakże miłego dla oka widoku było dziś przypadające Międzynarodowe Święto Kobiet❤️
Chłopcy postarali się i dołożyli wszelkich starań, aby płeć piękna na długo zapamiętała tegoroczne obchody. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wręczali kwiaty🌹 i składali życzenia wszystkim Paniom. Dla swoich koleżanek przygotowali konkurs na„najlepsze z najlepszych” w kilku kategoriach, którego rozstrzygnięcie odbyło się podczas dużej przerwy na górnym korytarzu oraz przygotowano słodki poczęstunek.
Uczniowie spośród swoich koleżanek z klasy wybierali „Wszechwiedzącą” ;„Przyjaciółkę”;
„Stylówkę”; „Miss Uśmiechu” ;
„Sportswomenkę”; „Mega Gwiazdę”; „Super Głos”; „Najsympatyczniejszą” „Miss Elegancję”oraz wśród pań ” Najjaśniejsze Gwiazdy”
Wszystkim udzielił się unoszący się w powietrzu miły nastrój. Uśmiechy i życzliwe spojrzenia wszystkich Pań i dziewcząt świadczyły, że Panowie w naszej szkole stanęli na wysokości zadania.
Wszystkim wspaniałym kobietom jeszcze raz składamy serdeczne życzenia samych dobrych chwil na każdy dzień roku!🌹
Męska część Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunem SU p. Elżbietą Przybylską

KIDS CAN RHYME

W dniu 4 marca 2023 roku w naszej szkole odbył się II KONKURS WIERSZYKÓW I RYMOWANEK ANGIELSKICH DLA PRZEDSZKOLAKÓW „KIDS CAN RHYME” przeznaczony dla uczniów klas „0”.
Celem konkursu była prezentacja umiejętności językowych i recytatorskich uczniów, doskonalenie poprawnej wymowy angielskiej, popularyzacja rymowanek i wierszyków angielskich, motywowanie uczniów do nauki języka angielskiego w ciekawy sposób oraz zachęcenie do prezentacji swoich talentów.
W konkursie wzięło udział 12 uczestników z 7 przedszkoli. Uczniowie wykazali się doskonałą znajomością wierszy w języku angielskim oraz talentem i dużymi umiejętnościami recytatorskimi. Poziom występów był naprawdę wysoki.
Spośród uczestników komisja wyłoniła zwycięzców i oto wyniki:
I miejsce – ZOFIA CHWALBA, Publiczna Szkoła Podstawowa SPSK w Rybnej
II miejsce – ZUZANNA JUSZCZYK, Angielsko-Polskie Przedszkole Niepubliczne Sowa w Częstochowie
III miejsce – JULIA SOBOTA, Oddział przedszkolny przy Szkole Podstawowej w Białej
Wyróżnienie – ADAM CHWALBA, Publiczna Szkoła Podstawowa SPSK w Rybnej
Wyróżnienie – ZOFIA STRYCHALSKA, Miejskie Przedszkole nr 13 w Częstochowie
Wyróżnienie – MARTA NOWAK, Publiczna Szkoła Podstawowa SPSK w Lgocie
Gratulujemy wszystkim zwycięzcom i uczestnikom!
Konkurs zorganizowały: p. Natalia Matera, p. Anna Głąb, p. Aleksandra Siewior, p.Marlena Sygit, p.Ewelina Nowak